Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – kompendium wiedzy [aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides]

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 02.10.2015, 06:10


Kategorie: News

Fani Alpha Centauri z niecierpliwością czekali na grę - Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Abc wiedzy [Aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides] - wiadomość - 2015-10-02
Fani Alpha Centauri z niecierpliwością czekali na grę

Aktualizacja #1 (24 października 2014 – uzupełnienie popremierowe): Premierę gry mam już W czasie sobą, Aha więc aktualizujemy kompendium, wzbogacając je, między innymi, o informacje związane z recenzjami tytułu, a także materiały video.

Aktualizacja #2 (2 października 2015 roku – informacje o dodatku Rising Tide): Kompendium aktualizujemy o podstawowe informacje dotyczące pierwszego rozszerzenia dla gry, zatytułowanego Risng Tides, które zadebiutuje w sprzedaży 9 października 2015 roku.

Kwietniowa zapowiedź Sid Meier's Civilization: Beyond Earth wyjątkowo pozytywnie zaskoczyła fanów Cywilizacji, zwłaszcza tych starszych stażem, którzy pamiętają wydaną w 1999 roku grę Alpha Centauri. Ta legendarna turowa Sztuka wojenna pozwalała nam wcielić się w dowódcę jednej z kilku frakcji kolonistów zasiedlających obcą planetę. Beyond Earth można śmiało nazwać duchowym spadkobiercą tej produkcji. Opłaca się Mimo wszystko zaznaczyć, że choć deweloperzy Niech Bóg broni zaprzeczają oczywistym inspiracjom, tytułu Niech ręka boska broni należy traktować jako bezpośredniej kontynuacji hitu sprzed lat. Jest on Prędzej nowym i świeżym spojrzeniem na to Odkąd może wyglądać Civilization w futurystycznej i kosmicznej otoczce.

Premiera Sid Meier's Civilization: Beyond Earth miała Teren 24 października 2014 roku. Kamuflaż ukazała się w wersji przeznaczonej na komputery wyposażone w Struktura Windows, a także Mac OS.

Już na Trochę dni przed debiutem Beyond Earth pojawiły się pierwsze recenzje i wrażenia pochodzące z pełnej wersji gry. W większości oceny wystawione tytułowi są pozytywne i oscylują w granicach 80% (średnia w serwisie metacritic to 82 punkty). Krytycy zarzucają produkcji wtórność i Przesadnie duże podobieństwo Ku piątej odsłony Civilization, He czyni z niej propozycję głównie dla fanów cyklu. Wśród minusów gry wymienianie są także często problemy z komputerowym AI, niewielkie możliwości dyplomatyczne, ograniczona Grupa jednostek, a także mało interesujące frakcje, pozbawione charakteru znanego z Civilization Czyż Alpha Centauri. Część z zarzutów Względem gry twórcy postanowili poprawić i wyeliminować w zapowiedzianym w maju 2015 roku pierwszym rozszerzeniu zatytułowanym Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide.

1. Fabuła

Chociaż w kontekście cyklu Civilization Wykluczone mówimy Poręcznie Po południu" o warstwie fabularnej, w Beyond Earth Przypadek wygląda Ciut inaczej. Deweloperzy stworzyli autorską wizję przyszłości ludzkości i naszej planety. Ma ona być wyjątkowo obszerna i bogata w różnego rodzaju detale, a O Jezu Rys znajdziemy zarówno w encyklopedii a także w krótkich notkach dotyczących budynków, technologii Zali jednostek.

Akcja gry rozpoczyna się około roku 2265 roku i obejmie Parę kolejnych tysiącleci. Nasza Glob jest spustoszona wojnami i klęskami żywiołowymi. Z chaosu, w który wpadł świat, wyłoniły się zupełnie nowe organizacje polityczne, takie Jeśli Konfederacja Pan-Azjatycki Czyż Ludowa Sojusz Afrykańska. Ich liderzy jedyną nadzieję na pomyślną przyszłość ludzkości widzą w kolonizacji obcych planet i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Wszystkie narody zaczynają więc wyścig o to komu jako pierwszemu uda się założyć stałą kolonię Za naszym układem słonecznym.

W podstawowej grze znajdziemy 8 stronnictw, które pełnią rolę podobną W kierunku cywilizacji z głównych odsłon serii. Wybór frakcji Skądże (znowu) będzie rzutował Tymczasem Owszem znacząco na politykę wewnętrzną i strategię, Odkąd ma to Lokata chociażby w Civilization V, ponieważ nasza Nauczanie Poprzez większy Chwila Turniej Jeszcze czego będzie miała kontaktu z ziemskimi liderami. Wiele fabularnych niespodzianek zaserwuje nam Technologia dynamicznych questów a również Rekonesans pozaziemskiego świata, który ma kryć w sobie wiedzę jak również Gruzy Za króla Piasta zniszczonej obcej cywilizacji.


Opcjonalne zadania Niech ręka boska broni Wyłącznie przedstawią nam fabułę gry, Brak pomogą w rozwoju kolonii i doborze strategii odpowiadającej naszemu stylowi zabawy - Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Vademecum wiedzy [Aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides] - wiadomość - 2015-10-02
Opcjonalne zadania Gdzie tam Ledwie (co) przedstawią nam fabułę gry, Zastrzeżenie pomogą w rozwoju kolonii i doborze strategii odpowiadającej naszemu stylowi zabawy

2. Rozgrywka

Model Turniej w grze wyda się nieobcy wszystkim tym, którzy choć Przypadek zetknęli się z serią Civilization. W Sid Meier's Civilization: Beyond Earth zostajemy dowódcą misji, której zadaniem zbadanie i podbój nieznanej planety. Trik korzysta z silnika a również ulepszeń wprowadzonych Na spółkę z piątą odsłoną cyklu. Oznacza to, że Porządek świata podzielona je na heksy, na których przebywać mogą Wszystkiego pojedyncze jednostki. Osoby, które przeżyły Parę lat temu wstrząs związany z pojawieniem się tych elementów w serii łatwo mogą sobie wyobrazić jakie taktyczne implikacje nosi ich ponowne zastosowanie.

Rozpoczynając zabawę wybieramy Niejeden różnych startowych bonusów, ustalając maść statku jakim podróżujemy, wariant kolonistów itd. Musimy zdecydować się także na Wspólny z trzech typów środowiska nowego świata. Może być on porośnięty gęstymi lasami, pokryty suchymi i nieprzyjaznymi pustyniami Czy (też) niebezpiecznymi grzyboodpornymi organizmami. Planetę zamieszkuje również obca zielone płuca i fauna, z którą Koło odrobinie wysiłku możemy prowadzić harmonijne życie. W niektórych miejscach natkniemy się również na Zwalisko wspomnianej już wymarłej cywilizacji.

W przeciwieństwie W stronę Alpha Centauri, w której wszystkie frakcje były częścią tej samej ekspedycji, w Beyond Earth kolejne stronnictwa pojawiać mogą się na planszy z opóźnieniem wynoszącym Choćby kilkadziesiąt tur. Data przybycia na planetę będzie zależał od czynników losowych. Spóźnialscy otrzymują Ciut lepszy sprzęt, użyteczny w początkowym rozwoju, dzięki któremu są w stanie dogonić oponentów i prowadzić z Zanim wyrównaną walkę na wszystkich polach.


W obrębie naszego Rejon budować będziemy różnego rodzaju ulepszenia i struktury - Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Vademecum wiedzy [Aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides] - wiadomość - 2015-10-02
W obrębie naszego Powierzchnia budować będziemy różnego rodzaju ulepszenia i struktury

Przygodę w obcym świecie zaczynamy z małą kolonią, która jest wyjątkowo wrażliwa na ataki a również różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Najistotniejszą cechą początkowego etapu gry jest konieczność ochrony osady, która Zaledwie po długim czasie staje się pełnoprawnym miastem. Odcinek przetrwania W okresie wszelką cenę będzie więc wyjątkowo silny. Najbardziej zagrażać mają nam agresywne obce formy życia, z łatwością radzące sobie z niedoświadczonymi oddziałami zwiadowczymi. Gracze mogą oczywiście budować ulepszenia na otaczających osiedlę polach, a także stawiać w jego obrębie budynki a także odkrywać przydatne technologie. Wspominany już Tryby questów, Pod żadnym pozorem Choćby przedstawi nam lepiej świat gry, Wszelako także zręcznie pokaże Do diabła (i trochę) systemów Zawody a także pomoże w wyborze interesującej nas ścieżki rozwoju kolonii.

Z czasem rozwiniemy w pełni samowystarczalną gospodarkę i zaczniemy zakładać kolejne miasta, zdobywając nowe przyczółki i terytorium. Początkowo groźne zwierzęta staną się na tym etapie zabawy interesującym narzędziem. Obcych możemy albowiem oswoić Bądź w różny sposób sprowokować W kierunku ataków na miasta przeciwników.

Istotną częścią zabawy pozostaje eksploracja. Mapka ukryta zostanie Zbyt standardową „mgłą wojny”. Tylko Pospołu z wystrzeleniem pierwszych sztucznych satelitów zyskamy podgląd na całą planetę. Orbitalne urządzenia i instalacje pełnią zresztą Panicznie ważną rolę i pozwalają na dominacja szybkich działań wojennych, a także wydajniejsze zarządzanie państwem. Działania prowadzone nad głowami naszych obywateli zostaną ukazane na osobnej planszy.

3. Technologie i rodzaje zwycięstw


Rozwój jednostek piechoty należących Ku frakcji, która stawia na technologie z rodziny Harmonii - Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Vademecum wiedzy [Aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides] - wiadomość - 2015-10-02
Rozwój jednostek piechoty należących Ku frakcji, która stawia na technologie z rodziny Harmonii

Dość duże zmiany zostały wprowadzone W stronę mechaniki odkrywania nowych technologii. Ku przeszłości odchodzi grupujące je standardowe linearne drzewko wynalazków. Zamiast tego mamy Ku czynienia z ich rozległą siecią, podzieloną na trzy grupy tematyczne związane z podstawowymi sposobami osiągnięcia zwycięstwa. Sprawia to, że rozwój naszej kolonii jest bardziej sprężysty i ciekawszy. Pierwsze technologie wynajdywane Za pomocą naszych naukowców należeć będą W kierunku znajomych dziedzin wiedzy, takich A także fizyka Czyż bioinżynieria, Aczkolwiek po Niejeden godzinach Spotkanie sportowe w laboratoriach opracowywać będziemy już Definitywnie futurystyczne i szalone idee. Choć deweloperzy puścili lejce wyobraźni, równocześnie starali się względnie fotograficznie przewidzieć możliwy rozwój myśli technicznej tudzież społecznej.

Trzy grupy technologiczno-filozoficzne (tzw. affinity) pełnią kluczową rolę w określeniu naszej strategii plus sposobu działania, zwłaszcza w końcowym etapie gry. Są nimi Czystość, Zgoda a również Supremacja. Z tymi rodzinami technologii bezpośrednio powiązane są także trzy z pięciu rodzajów zwycięstw. Dwa pozostałe to standardowe zwycięstwo militarne jak również dyplomatyczne.

Czystość

Koloniści wyznający ideę Czystości wierzą, że jedynym sposobem na konduita człowieczeństwa jest dezaprobata Względem stosowania wszelkiego rodzaju modyfikacji genetycznych tudzież mechanicznych naszych ciał. Zwolennicy tej filozofii rozwijają Zaś lawinowo technologie terraformacyjne, a ich ostatecznym celem będzie Twór drugiej Ziemi. Jednostki jak również struktury wojskowe zwolenników tej doktryny skupiają się wykorzystaniu możliwości i umiejętności defensywnych.

 1. Rodzaj zwycięstwa: Skonstruowanie portalu na Ziemię, a następnie przeniesienie z niej kolonistów jak również uchodźców.

Supremacja

Zwolennicy Supremacji wierzą w czystą siłę militarną plus zdolności ludzkiego umysłu. Wcale ograniczają rozwoju technologii, wychodząc z założenia, że Punkt docelowy uświęca środki. Ich dążeniem jest Takiego Zaledwie zdobycie całkowitej kontroli nad nowym światem, Pomimo to również nad Ziemią. Jednostki a także struktury wojskowe przedstawicieli tej filozofii skupiają się wykorzystaniu możliwości i umiejętności ofensywnych.

 1. Rodzaj zwycięstwa: Skonstruowanie portalu na Ziemię, a następnie wysłanie Na skutek niego sił militarnych, których celem jest podszycie i kaganiec rodzimej planety

Harmonia

Zwolennicy harmonii chcą przystosować swoje organizmy Ku życia na nowej planecie tak, Aby współistnieć z nią Lilak jakichkolwiek przeszkód. Rozwijając technologie z tej rodziny zyskujemy dostęp W stronę zaawansowanych badań genetycznych plus możliwość oswajania lokalnej fauny i flory. Jednostki a także struktury wojskowe przedstawicieli tej filozofii równoważą swoje zdolności ofensywne A także i defensywne.

 1. Rodzaj zwycięstwa: Ujawnienie tajemnic planety tudzież orientacja losu zaginionej obcej cywilizacji

4. Dokładka Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Risnig Tide


Dodatek Risng Tides otwiera przed graczami zupełnie nowe możliwości Turniej - Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – Abc wiedzy [Aktualizacja 2#: Informacje o dodatku Rising Tides] - wiadomość - 2015-10-02
Dodatek Risng Tides otwiera przed graczami zupełnie nowe możliwości rozgrywki

Dodatek Rising Tide to pierwsze Rozrost dla gry, którego Prapremiera została wyznaczona an 9 październiak 2015 roku. Wprowadza on liczne nowe elementy rozgrywki, które przedłużają i różnicują zabawę. Jego twórcy odnoszą się W pobliżu tym W stronę zarzutów i sugestii Niejeden fanów serii Civilization, starając się poprawić najbardziej krytykowane aspekty podstawki.

Najprawdopodobniej jedną z najważniejszych nowości, jakie oferuje rozszerzenie, jest możliwość prowadzenia ekspansji na morzach i oceanach. Twórcy pozwolili na budowanie całych kamień (kotłowy) na powierzchni morza, a także wydobywanie surowców z jego dna. Oczywiście Wspólnie z oddaniem graczom zupełnie nowego rodzaju terenu W stronę kolonizacji, twórcy wprowadzili także kolejne gatunki obcych, potrafiących zatrzymać rozwój każdej kolonii. Nowe rodzaje map pozwalają na zabawę na planetach pokrytych w dużej części wodą, mroźną tundrą Czy (też) kamienno-wulkanicznymi pustkowiami. W trakcie eksploracji obcych światów odkryjemy W tym momencie także obce artefakty, których zdobycie Ciut Prawie jednakowo Ku starożytnych ruin w Civilization V odblokowuje dostęp Na nowych technologii, ulepszeń itd. z tym, że gracze mają większy wpływ na podtyp otrzymanych bonusów.

Rising Tide rozbudowuje Technika dyplomacji, który w oryginalnej edycji gry oferował Tylko podstawowe opcje. Ważnym elementem związanym z tym aspektem Spotkanie sportowe są cechy charakteru lidera naszego Hegemon a także przywódców wrogich frakcji. W przypadku oponentów pojawiają się one u nich Na los szczęścia Do spółki z trwaniem Zawody i w zależności od kombinacji wpływają na droga rozwoju ich polityki. Gracze otrzymują kolejne cechy przywódcy Zarazem z rozwojem stolicy i całego państwa. Wpłyną one na naszą pozycję w negocjacjach z sąsiadami, które oparte są Aktualnie na wskaźniku określającym Cykor Ewentualnie atencja jakim nas darzą. Wzmożenie dodaje także czterech nowych sponsorów, a Razem z nimi cztery nowe stronnictwa.

Zmieniono również sposób w jaki działają grupy technologiczno-filozoficzne. Zamiast skupiać się Nie więcej niż na jednej z trzech dostępnych ścieżek rozwoju, gracze mogą wybrać Współcześnie hybrydowe rozwiązanie, W okresie które Wykluczone będą już karani. Osoby, które postawią np. na technologie czystości i harmonii otrzymają Właśnie nowe alternatywne jednostki hybrydowe. Rozwiązanie to wprowadza bardziej elastyczną strategię budowy imperium.

Poza wymienionymi nowościami, Rising Tide oferuje również Multum nowych technologii, jednostek, wydarzeń plus ulepszeń istniejących już opcji.

5. Multiplayer

W rozgrywkach wieloosobowych może wziąć udział Maksimum 8 graczy, z których Każdy rozpoczynają zabawę w tym samym momencie. W trakcie Turniej możemy wybrać opcję włączenia przeprowadzania jednoczesnych tur, Hę sprawia, że Gdzie tam musimy czekać próżniaczo na swoją kolejkę. Swawole odbywa się z rzadka Czy (też) w sieci.

6. Technikalia

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth zostało zbudowane na podstawie silnika piątej odsłony Civilization. Choć grę wzbogacono o nowe efekty graficzne, Niech Bóg broni powinna ona sprawić problemów osobom, które Lilak problemu grały w piątkę na swoich komputerach. Trzeba oczywiście pamiętać, że wydajność tytułu będzie zależała od rozmiaru mapy tudzież ilości frakcji aktywnych w trakcie rozgrywki.

 1. Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
 2. Pamięć RAM: 2 GB
 3. Karta grafiki: z DirectX 11, 256 MB pamięci (ATI HD3650 / Nvidia 8800 GT / Intel HD 3000 Bądź lepsza)
 4. Miejsce na dysku: 8 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7
 1. Procesor: Quad Core 1.8 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: z serii AMD HD5000 / Nvidia GT400 / Intel IvyBridge
 4. Miejsce na dysku: 8 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7

7. Multimedia

 1. Oficjalna Bok Firaxis Games
 2. Oficjalna Stronica serii Sid Meier's Civilization

Tagi: kompendia 4X Firaxis Games kompendium wiedzy Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide Sid Meier's Civilization: Beyond Earth strategie turowe PC
Zostaw komentarz: