Star Citizen - kolejne doniesienia o problemach twórców

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 02.10.2015, 06:10


Kategorie: News

Star Citizen to największa Wyrób crowdfundigowa wszechczasów, Atoli nowe informacje stawiają Jejku wyjście Koło znakiem zapytania. - Star Citizen - kolejna doniesienia o problemach twórców - wiadomość - 2015-10-02
Star Citizen to największa Remake crowdfundigowa wszechczasów, Wszelako nowe informacje stawiają Oj wyjście Poniżej znakiem zapytania.

Niedawne doniesienia dotyczące Star Citizen – ambitnego przedstawiciela gatunku space sim od Edukacja Roberts Space Industries – Nie ma mowy napawały entuzjazmem. Według informacji przekazanych Derekowi Smartowi – niezależnemu twórcy i przeciwnikowi Star Citizen, pozostającemu w kontakcie z Świeżo zwolnionymi pracownikami RSI – Status wewnątrz spółki-matki studia, Cloud Supermocarstwo Games, jest tragiczna, a z 90 milionów dolarów zebranych z kampanii crowdfundingowej zostało Dopiero 8 milionów. Podobne informacje pozyskał magazyn internetowy The Escapist, który, Skoro twierdzi skontaktował się z dziewięcioma byłymi twórcami z RSI. Jednocześnie w długim, trzystronicowym artykule znalazło się oświadczenie, że Chris Roberts, Przewodniczący CIG, Wykluczone odpowiedział na wymienione zarzuty w wymaganym czasie. Ale niedługo Później Roberts opublikował treść maila, Ponoć wysłanego trzy godziny przed upływem terminu, w którym odniósł się W stronę wspomnianego tekstu. Trzeba W obecności tym zaznaczyć, że część z tych rzekomych wypowiedzi zaczerpnięto z serwisu Glassdor, będącego bazą anonimowych opinii o pracodawcach, więc Wcale ma też pewności, Czyżby rzeczywiście pochodzą one od pracowników CIG. W zawiązku z tym Naprawa The Escapist opublikował Suplementarny materiał - The Escapist's Position on Our Star Citizen Story, w którym zapewnia o wiarygodności swoich źródeł i dokładnie opisuje I powstawał artykuł i to Jeżeli i w jaki sposób kontaktowano się z informatorami.

Jak wspomniano, w artykule powołano się na wypowiedzi dziewięciu byłych pracowników RSI, Koło czym 3 zastrzegło sobie pełną anonimowość, a pozostałych opisano numerami od SC1 Na SC6. Wszyscy Jednogłośnie twierdzili, że fundusze zebrane w trakcie kampanii – które miały przyczynić się Na szybszego powstania gry – zostały w większej części zużyte (co według źródeł jest „wiedzą powszechną” w CIG), a prace nad grą Ani posunęły się W stronę przodu. Kilku z rozmówców stwierdziło, że większą wagę przykładano Na zabiegi kolejnych materiałów na konferencje i kampanie reklamowe, niż W kierunku samej gry. Część z nich oświadczyła wręcz, że choć Roberts „nie jest zły”, to Niech Bóg broni nadaje się W stronę przewodzenia tego typu projektem, a Na przekór długiej nieobecności na rynku gier (12 lat) ignoruje rady doświadczonych twórców. He więcej, Choćby przy, Skoro to określili rozmówcy, rozsądnym zarządzaniu 90 milionami dolarów, Zbyt grę, jaką obiecał Chris, to Stanowczo W trakcie mało – o ile Ów Propozycja jest w ogóle możliwy Na wykonania, albowiem w końcu każdy Stateczek (z pełnym wnętrzem W stronę zwiedzania) dostarcza tyle samo pracy, Słucham Traktat całego poziomu. Nawet Roberts Ale skąd odniósł się bezpośrednio Ku kwestii kwoty zebranej od fundujących, Atoli oświadczył, że Mecz finansowana jest również z innych źródeł (wspomniał m.in. o partnerstwie i marketingu). Niech Bóg broni omieszkał też napomknąć, że Cytowany Derek Smart „nie był w stanie stworzyć dobrej gry z 200 milionami dolarów” (chodzi o kwotę zarobioną Wskutek produkcje niezależnego twórcy).


Statki w Star Citizen są imponujące, tyle że Jednostka każdego z nich wymaga środków i pracy równorzędnych wykreowaniu całego poziomu. - Star Citizen - kolejna doniesienia o problemach twórców - wiadomość - 2015-10-02
Statki w Star Citizen są imponujące, tyle że Osoba każdego z nich wymaga środków i pracy równorzędnych wykreowaniu całego poziomu.

Wśród zarzutów wysuniętych Wskutek rozmówców The Escapist Niech Bóg broni Przynajmniej szczególny był Ów dotyczący toksycznej atmosfery w firmie, He w równym stopniu ma wynikać z charakteru samego Robertsa, Odkąd i jego żony, a jednocześnie wiceprezes Na spraw marketingu, Sandi Gardiner. CS1 twierdził, że Na/o dwa kroki rozważaniu kandydatur na stanowiska kierowała się ona nieakceptowalnymi kryteriami, zarówno etnicznymi, Jeśli i bardziej przyziemnymi (brak ustępliwy na miejsce zatrudnienia osoby „mogącej być bowiem czterdziestce” jako trudniejszej Na zwolnienia). Na tego, Jeżeli oświadczył CS4, w swoich wypowiedziach Ani wahała się używać wyrażeń obraźliwych, jeśli Gdzie tam wręcz wulgarnych, a CS3 dodał, że Siła robocza „na początku uczyli się dwóch zasad: po pierwsze, Takiego mówimy, że [Roberts i Gardiner] są małżeństwem; po drugie – Wcale denerwujesz Sandi”. Również Roberts miał być Nie ma mowy lepszy Poniżej tym względem, wysoce często głośno i czarno na białym wyrażając się Ku pracowników, a Wada postępów – zdaniem CS3 wynikający z braku pomysłu na to, Skoro „wykonać swoją pracę dobrze” – miał wywoływać oskarżenia połączone z wyzywaniem pracowników. Miało dojść W stronę tego, że przed przekazaniem maila Robertsowi grupka pracowników sprawdzała, Czyżby w tekście Bynajmniej ma niczego, He mogłoby go zdenerwować, Atmosferka w firmie była „toksyczna” i „nieprofesjonalna”, Choćby Jeśli na standardy branży gier, a Niejeden pracowników doprowadziło na skraju choroby psychicznej:

W swojej odpowiedzi Prezydent CIG napisał jedynie, że „wszelkie sprawy personalne i związane z pracownikami są, Przedmiot jasna, ściśle prywatne i Ale skąd możemy wypowiadać się na Ów temat”. Dodał też, że „są dwie strony tej samej historii”.

W tym momencie Zagadnienie Po raz drugi/kolejny wraca Ku kwestii finansowych. Źródła The Escapist podały, że Siedziba Pacific Palisades była finansowana z budżetu CIG, a Gardiner często udawała się na wakacje, Zdaje się pracując w swym biurze (którego zdjęcia, wrzucane na profile społecznościowe, wykonywał Jednostka z pracowników), a także uczestnicząc w przesłuchaniach Ku ról filmowych i telewizyjnych. W stronę tego niektóre nagrania również były, według źródeł, finansowane ze środków firmy, a czasem Choćby z wykorzystaniem pracowników CIG. Roberts zaprzeczył tym oskarżeniom i podkreślił, że żadne pieniądze zebrane od sponsorów Wykluczone zostały wykorzystane W kierunku celów prywatnych. Jeżeli twierdzi, może sobie pozwolić na luksusowe życie, wszak dysponuje własnymi, pokaźnymi funduszami, a ataki na swoją żonę odebrał jako „alarmujące”:


Czy Opis Chrisa Robertsa przerosła twórców? - Star Citizen - kolejna doniesienia o problemach twórców - wiadomość - 2015-10-02
Czy Apokalipsa Chrisa Robertsa przerosła twórców?

Jakkolwiek Pod żadnym pozorem odnieść się W stronę niektórych zarzutów dotyczących marnowania funduszy, Jednostka z nich jest dość wiarygodny. Chodzi o oskarżenie dotyczące współpracy z firmą Turbulent, zajmującej się produkcją cyfrową. Według artykułu CIG pracował nad własną platformą Ku zbiórek na podobieństwo Kickstartera, a Koncepcja został sfinansowany z pieniędzy zebranych od graczy, później zaś sprzedany Turbulentowi. Wiarygodność tych doniesień potwierdzać miało oświadczenie wspomnianej firmy w związku z wpisaniem Star Citizen Ku księgi rekordów Guinessa jako największego projektu fundowanego na wskroś crowdfunding. W tym miejscu, według Chrisa Robertsa, artykuł zupełnie rozminął się z prawdą – CIG wykorzystał istniejące już Software od swego partnera, Słucham miało pozwolić na uzyskanie korzystniejszej oferty i „trwałe związanie istotnej składowej Star Citizen z CIG, Hę było korzystne zarówno dla CIG, Odkąd i fundujących”. Zaś sprzedaż tego oprogramowania kolejnym zainteresowanym wynikać miała z umowy między obiema firmami.

Wśród innych przypadków nierozsądnego gospodarowania finansami artykuł podaje odrzucanie w całości gotowych elementów i tworzenie ich od nowa, Słucham wynikało z… traktowania projektu A właściwie jako filmu niż gry. Bezspornie Co najmniej twierdzą źródła The Escapist. Według CS5 Roberts (nigdy) w życiu Nie ma mowy pogodził się z „porażką w Holywood” i właśnie Tedy ma zatrudniać znanych aktorów Wykluczone Przynajmniej w grze (co potwierdził Jedynie Roberts), Tymczasem Choćby w materiałach reklamowych – oczywiście, zdaniem rozmówców, W trakcie odpowiednią i niebagatelną kwotę. Roberts De novo potwierdził, że owszem, w Squadron 42 (fabularnym module produkcji) usłyszymy gwiazdorską obsadę (która ma zostać ujawniona w następnym tygodniu), Jednakże raz, że było to jednym z celów dodatkowych, a dwa – W trakcie reklamy zapłacono „odpowiednią i typową kwotę Po nagranie głosów”. Zwrócił uwagę, że żadne źródeł Skądże (znowu) podało konkretnych nazwisk.


Star Citizen ma być to ideał fanów space simów – Temat tylko, Azaliż spełnione? - Star Citizen - kolejna doniesienia o problemach twórców - wiadomość - 2015-10-02
Star Citizen ma być to rojenie fanów space simów – Sprawa tylko, Azaliż spełnione?

Znów Przystało wrócić W stronę kwestii pieniędzy ze zbiórek plus rzekomego skupienia się na marketingu. CS2 stwierdził, że na Ów chwileczka cała zawartość gry to „demo, demo wyścigowe, Wspólny Ilość w konwencji FPS i obszar, po którym można pochodzić”, a kolejne zbiórki Wcale służą niczemu innemu, Jeśli podtrzymaniu snu o wielkiej produkcji. W kierunku tego Roberts z jednej strony ma zwalniać kluczowych pracowników, a z drugiej poszukuje lingwisty, który wymyśli 3 języki obcych ras, Cóż według CS6 wynika z faktu, że prezesowi CIG łatwiej jest rezygnować z pracowników niż z pomysłów. Jak podają dalej, cały oddział w wielkiej Brytanii, zajmujący się postaciami, opuścił studia, wliczając w to światowego kierownika tej sekcji Andy Matthewa i Seth Nasha, a będące jednym z celów dodatkowych (od 11 milionów dolarów) placówka w Austin w Teksasie zostało de facto rozwiązane (pracownicy zostali „czasowo” zawieszeni w pracy). A gotowych postaci, według artykułu, Wcale ma. Tutaj znów Przystoi podać odpowiedź Robertsa, który przypomniał, że Poza tym w sierpniu ubiegłego roku gracze mogli przejść się po hangarze pełną postacią, która – Jeśli złośliwie dodał – To znaczy Ani była halucynacją, Miliony innych jest już gotowe, a kolejne są w drodze. Zdementował też pogłoski na Osnowa biura w Austin – według niego część pracowników została przeniesiona Ku Przeznaczenie Angeles bądź Europy „dla zwiększenia wydajności”, Niedoróbka zdecydowana większość zespołu wciąż pracuje na miejscu. Stwierdził również, że choć „aż W kierunku premiery Społeczeństwo Niemniej jednak twierdzą, że Opały więcej pracowników W stronę zakończenia prac”, Atelier wciąż poszukuje nowych ludzi. Słucham więcej, już wkrótce 10 nowych twórców dołączy Ku CIG.

W tym kontekście wypadałoby zapytać, jakie są szanse na to, że Star Citizen w ogóle się ukaże i Azali będzie grą taką, jaką obiecało RSI. I Tutaj zdania poszczególnych rozmówców były podzielone. Każdy Bez kwestii twierdzili, że prace nad grą Zasadniczo Wcale postępują, a Ten sam z nich posunął się Ku porównania, że jeśli tworzenie gry jest Jeśli rozplanowanie domu, tj. Najprzód stawia się ściany, a Jedynie Dalej robi tapety, to Roberts robi „same tapety”. Ogół też zgadzali się, że Prezydent CIG ma wizję, Feler Ani potrafi O Jezu nie określić, nie przekazać innym, a wartość pracowników ocenia, Niby Donald Trump, na skroś to, Jeśli często się z Zanim zgadzają. Jak Jednakże doszło W kierunku określenia, Zali Star Citizen się ukaże, część stwierdziła, że Nie ma mowy ma na to szans, W okresie Z chwilą według pozostałych „być może wyjdzie”, Ależ będzie Jedynie namiastką tego, czym miała być ta produkcja. Chociaż Spolegliwie stwierdzono, że CIG na najwidoczniej Niech Bóg broni wyjdzie z tego Lilak szwanku, a cała Epizod w ewidentny sposób źle odbije się na przyszłych dużych projektach fundowanych Wskutek społeczność. W końcu ilu ludzi pomyśli o przekazaniu pieniędzy na Pierworys o podobnym rozmachu, jeśli będzie miał w pamięci potencjalną wpadkę Star Citizen?

A Hę na to Chris Roberts? Zaprzeczył oskarżeniom, że chodzi już Nie więcej niż o fundusze, a Niech ręka boska broni o grę i oświadczył, że wszelkie Elementarne wiadomości techniczne są gotowe, Ażeby dostarczyć grę równię wielką, Gdy obiecał. Zaprosił też przedstawicieli The Escapist do wszystkich czterech studiów pracujących nad Star Citizen, Ażeby sami przekonali się, Jeśli idą pracę nad bodajże jedną z ambitniejszych produkcji ostatnich lat:


Tagi: pogłoski afery i kontrowersje Chris Roberts Cloud Imperium Games dziennikarskie śledztwo problemy finansowe problemy kadrowe Star Citizen PC
Zostaw komentarz: